Wpis

niedziela, 24 marca 2013

"Byłem oszołomiony dziewczyną, którą poznałem na weselu wujka" - powiedział kard. Bergoglio.

Geschrieben von europäisches magazin (») gestern um 12:22 in der Kategorie Der Bischof, gelesen: 64x
bischof/shalom-papiez-franciszek-na-weselu.jpg

Nowo zainstalowany Papież Franciszek ma kilka ciekawych pomysłów na wielowiekową tradycję celibatu kapłańskiego i papieskiego. Mianowicie wierzy on, że przepisy wymagające od wszystkich kapłanów  powstrzymanie się od seksu "można zmienić."

Zanim kardynał Jorge Bergoglio został papieżem wydał w 2012 r. wspólnie z rabinem Abrahamem Skórką hiszpańskojęzyczną książkę "Sobre el Cielo y la Tierra" ("Na niebie i na ziemi"). W wywiadzie opublikowanym przez Aleteia papież Francis ujawnił, że podczas pobytu w seminarium, był "oślepiony przez dziewczynę", która wzbudziła w nim myśli, by rozważyć odrzucenie kapłaństwa. Stwierdził też, że papieska reguła celibatu jest po prostu jednym z tradycji i jest elastyczny.
 

"Byłem oszołomiony dziewczyną, którą poznałem na weselu wujka" - powiedział kard. Bergoglio.

Family members of Argentine Pope Jorge Mario Bergoglio pose for a portrait in an unknown location. Bergoglio's uncle Oscar Adrian Sivori, stands top left, mother Maria Regina Sivori stands top center, aunt Catalina Ester Sivori stands top right, uncle Vicente Francisco Sivori sits bottom left, grandfather Francisco Sivori Sturla sits second from left, grandmother Maria Gogna de Sivori, sitting second from right, and uncle Luis Juan Sivori, pose for a family portrait in an unknown location. (AP Photo/Courtesy of Sergio Rubin)

Wujek papieża Franciszka: Oscar Adrian (1. z lewej w tylnym rzędzie) Von nbclatino.com

 "Byłem zaskoczony jej urodą, jej blaskiem intelektualne ... i dobrze, byłem oczarowany na dłuższą chwilę. Myślałem i myślałem o niej. Gdy wróciłem do seminarium po ślubie, nie mogłem się modlić ponad tydzień, ponieważ gdy próbowałem to zrobić, dziewczyna pojawiła się w mojej głowie. Musiałem przemyśleć to, co robię. "

Papież Francis zauważył, że w tym czasie był on gotów opuścić życie kapłańskie, bo był jeszcze w seminarium. Ostatecznie jednak pozostał na tej drodze i pozostał w celibacie. Następnie przeszedł do stwierdzenia, że w innych kościołach chrześcijańskich księża mogą się żenić, a to nie zawsze jest złe.

"W Kościele Zachodnim, do którego przynależę, księża nie mogą być w związku małżeńskim, jak w Bizancjum, ukraińskim, rosyjskim lub greckim Kościele katolickim" powiedział Bergoglio dla Alateia. "W tych Kościołach, kapłani mogą zawierać małżeństwo, ale biskupi muszą być w celibacie. Są bardzo dobrymi kapłanami. Jeżeli, hipotetycznie, zachodni katolicyzm były gotów do zbadania kwestii celibatu, myślę, że mógłby to zrobić ze względów kulturowych [jak wschodnie kościoły], nie zaś jako coś uniwersalnego ".

W końcu papież Franciszek stwierdził, że jest za utrzymaniem papieskiej reguły celibatu.

"W tej chwili, jestem za utrzymaniem celibatu, ze wszystkimi jego wadami i zaletami, bo mamy dziesięć wieków dobrych doświadczeń, a nie porażek," powiedział łącząc to wielowiekową tradycję zachodniego Kościoła ze sprawą dyscypliny, a nie wiary i mówiąc: "
To może się zmienić. "

Wypowiedź papieża uznana została za nieco radykalne w stosunku do wielowiekowej tradycji papieskiej celibatu. Thomas Reese z Narodowych notatek Catholic Reporter uważa wprost, że uwagi papieża są dość szokujące, bo "" Na razie "i" teraz "nie są rodzajem kwalifikacji jakie normalnie się słyszy, gdy biskupi i kardynałowie chcą dyskutować o celibacie" http://www.ibtimes.com//pope-francis-i-papal-rule-celibacy-can-be-changed-1141133

Written by sowa (») 16. 3. in category Church - religion, read: 48×

basel/papst-in-der-klemme.jpg
  Stefan Kosiewski udostępnił link. 

  W czasie dyktatury wojskowej w Argentynie (1976 bis 1983) zamordowanych zostało, lub zaginęło bez śladu wg. organizacji praw człowieka ok. 30 000 ludzi; w tym samym mniej więcej czasie zamordowanych zostało w Polsce przynajmniej kilku księży i nieznana liczba osób świeckich, przeciwników dyktatury żydokomuny gen. Jaruzelskiego.  

Ks. kard. Glemp robił sobie za życia wyrzuty, że nie uchronił śp. ks. Popiełuszki przed śmiercią, w testamencie nie przyznał się jednak do tego grzechu śmiertelnego.   

Zarzut grzechu zaniedbania w stosunku do kard. Jorge Mario Bergoglio, który mógł skrytykować wojskowych morderców, a jednak nie przypomniał przykazania Bożego: Nie zabijaj! - obciążają papieża Franciszka. Kuria Rzymska odpiera ten zarzut. Pytanie: jak długo? A także: w jakim celu człowiek o takiej przeszłości zdecydował się kandydować na urząd Papieża? read on

http://sowa.quicksnake.de/Der-Bischof/Byem-oszoomiony-dziewczyn-ktor-poznaem-na-weselu-wujka-powiedzia-kard-Bergoglio

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
reakcja
Czas publikacji:
niedziela, 24 marca 2013 11:07

Polecane wpisy

Kanał informacyjny

stat4u

Opcje Bloxa