Wpis

sobota, 16 marca 2013

kardynała podejrzewa się o to, że w przeszłości wydał dwóch księży juncie wojskowej

  kultura sracza Klo-Kultur  kulisy zbrodniczej prywatyzacji Państwowej Stadniny w Ochabach Wielkich, i inne Kategorie:  | Szambo |
sobota, 16 marca 2013
Ewa Wójciak, dyrektor poznańskiego Teatru Ósmego Dnia, nazwała nowego papieża Franciszka ch...m.


06:04  - 
+1 w www.gloswielkopolski.pl
 -  Wybrane osoby
....Od pierwszych minut po wyborze kardynała Jorge Mario Bergoglio na Stolicę Piotrową dyskutuję ze znajomymi o jego przeszłości. Pani Wójciak też nazwała go jak nazwała z powodu tej przeszłości. Przypomnę: kardynała podejrzewa się o to, że w przeszłości wydał dwóch księży juncie wojskowej, która dopiero po kilku miesiącach tortur wypuściła ich na wolność, zamiast - jak to wtedy bywało - zrzucić z samolotu do morza. Rzeczywiście: zarzut mocny i jeśli by się potwierdził, to znaczyłoby, że nie mamy papieża, tylko donosiciela pod piuską.

Ale... No właśnie: ale. Bo ja nie wiem kim jest Franciszek. Wiem już trochę jak działa, jakie ma poglądy, jak jest wykształcony, jaki ma styl życia. I wiem, że były takie oskarżenia. Nie wiem jednak czy oskarżenia są prawdziwe. Nie wiem jak można wyciągać sądy na podstawie niesprawdzonych informacji internetowych. Oskarżenia padły - to pewne. Czy zostały udowodnione? Nie. Pamiętam różne oskarżenia rzucane na wielu ludzi. Pod adresem Jana Pawła II też padały. Są jak błoto. Nie zdarzyło się Wam, że ktoś przykleił Wam łatkę, choćby nieprawdziwą?

Ewa Wójciak w telewizji tłumaczyła, żebyśmy nie oczekiwali, że ktoś przeprowadzi rzetelne śledztwo w sprawie przeszłości Franciszka. Może i nie oczekujmy, ale rzetelne śledztwo od początku ma dwa założenia: człowiek jest winny, albo niewinny. Jeśli pani Ewa Wójciak zamierza traktować wątpliwości na niekorzyść oskarżonego, to znaczy, że skazała go już bez śledztwa. Podejrzanego rozstrzelać.

I koniec. I tyle. Zupełnie jak argentyńska junta.....
Ewa Wójciak, dyrektor poznańskiego Teatru Ósmego Dnia, nazwała nowego papieża Franciszka ch...m. Taka tam sobie prywatna wypowiedź na temat głowy Kościoła. Czym
https://plus.google.com/u/0/116748846165184263175/posts/3p9sxMbxf15

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
reakcja
Czas publikacji:
sobota, 16 marca 2013 06:20

Polecane wpisy

Kanał informacyjny

stat4u

Opcje Bloxa