Wpis

piątek, 05 kwietnia 2013

Papst & "boy" aus Manilia/ papież i "chłopiec" z Filipin, nazywany też "chińskim papieżem"."Och, spójrz na tego młodego chłopca", powiedział ubrany na biało mężczyzna wychodząc z windy.

Mężczyzną tym był wybrany zaledwie dzień wcześniej papież Franciszek.

"Chłopcem" był abp Manilii Luis Antonio kardynał Tagle, który udawał się na kolację ubrany w czarną koszulę i sweter nie spodziewając się tego spotkania.

Kard. Tagle poczuł się zakłopotany stojąc przed Papieżem niewłaściwie ubrany. Papież wyciągnął rękę i dotknął swetra.

"To jest sportowy wygląd! Podoba mi się twój wygląd", powiedział uśmiechnięty papież Franciszek.

"Poczułem się zażenowany", powiedział kard. Tagle z Filipin.

Stefan Kosiewski udostępnił link.
disq.us
What did Pope Francis say when he ran into Cardinal Tagle? The cardinal kept a congregation amused and enthralled at a church event in Muntinlupa City Source: Inquirer Global Nation
https://www.facebook.com/sowa.magazyn/posts/451758251565369

(...) Franciszek, którego imię przybrał sobie kardynał, który nie był idiotą kandydując w zeszłym miesiącu na papieża, prowadził zaiste żywot najbardziej chyba oryginalnego ze wszystkich świętych, którzy zachowaniem swoim niezwyczajnym wprawiają bliźnich w zadziwienie poprzez niepokój wywoływany w ich umysłach. Otóż zdarzyło się, że św. Franciszek wysłał tylko w majtkach brata Rufinusa, by ten głosił kazanie w katedrze w Asyżu, a potem sam tak samo odziany dał się prowadzać ze stryczkiem na szyi po mieście przez brata innego, który głosił rzekome obżarstwo św. Franciszka. Sw. Franciszek zjadł wcześniej trochę kurzego mięsa, jak nie przymierzając Poeta Polski wieprzowych kotletów na kateringu w Spale. Innym razem dał się patron obecnego papieża obić kijem przez właściciela winnicy, z której zerwał wcześniej i spożył kilka kiści winnej latorośli nie pytając nikogo o pozwolenie.  Podaję te anegdoty za książką: Franz von Asisi, von Ivan Gobry, przetłumaczoną z francuskiego na niemiecki i wydaną w Hamburgu w 1958 r. po przejrzeniu tekstu przez zakonnika Kajetana Essera OFM (ISBN3499500167), ze str. 63-64. 

Zamykając na tym niniejsze prolegomena do analizy "Listu otwartego prof. dr hab. M.D. Majewskiej do Prezydenta RP w.s. nowelizacji ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu chorób zakaźnych powiedzmy jeszcze może tylko, iż wg. Dithleya rozumienie "...należy do doświadczenia bezpośredniego. Ono określa sposób rozumienia nas samych i innych..." . Aktywni w tym procesie "...wychodzimy  w rozumieniu ze związku całościowego, który dany jest nam w sposób żywy, aby następnie uchwycić to, co jednostkowe" (Wilhelm Dithley, Geschichte Schriften. B.5, Leipzig 1924, S. 247).   

Papież Franciszek zadziwil odzianego jedynie w czarną koszulę i sweter kardynała z Filipin, zwracając się do arcybiskupa Manilii nazajutrz po dokonanym wyborze, przy wychodzeniu z windy: "Och, jaki  młody chłopiec. To jest sportowy wygląd! Podoba mi się twój wygląd".  Wprawiony w zadziwienie został filipiński dostojnik Kościoła św., hierarcha wymeniany przed konklawe często przez prasę pośród ew. kandydatów, nie zaś pośród idiotów, jak może by chciał purimowy wesołek, który - zdaniem Kosiura robi bżydko za fałszywą, żydowską opozycję w zażydzonej Polsce.    

Z Panem Bogiem

Z Frankfurtu nad Menem w pierwszą niedzielę po Wielkanocy 2013 r. mówił Stefan Kosiewski  

http://shoudio.com/user/sowa/status/6566

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
reakcja
Czas publikacji:
piątek, 05 kwietnia 2013 22:23

Polecane wpisy

Kanał informacyjny

stat4u

Opcje Bloxa