Wpis

środa, 22 stycznia 2014

...relatywizuje de facto posługę Piotrową obecnego papieża Bergoglio, czy tylko profanuje w Praxis Posługę Piotrową...

basel/hand-gel-collage.jpg

"Tylko za cenę desakralizacji Kościoła mogłaby toczyć się walka o władzę między siłami centralistycznymi i partykularystycznymi. Na jej końcu pozostałby Kościół zsekularyzowany i upolityczniony, który niewiele by się różnił od jakiejkolwiek organizacji pozarządowej” – stwierdził prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Dodał także, że wezwanie przez Papieża do odnowionego spojrzenia na kolegialność biskupów jest czymś przeciwnym, niż relatywizacja posługi Piotrowej, powierzonej mu przez Chrystusa.     https://shoudio.com/user/sowa/status/10889

Abp Müller: życie Kościoła nie może się koncentrować na Papieżu i kurii

pl.radiovaticana.va  

QR code for this recording:


Stefan Kosiewski 235 osoby ma Cię w kręgach

Kazanie na Gorze F0287 Stefan Kosiewski w pierwszym dniu wojny domowej w Europie Wschodniej z podjudzenia Jaroslawa Kaczynskiego

Kręgi rozszerzone  -  13:59

  Prefekt Kongregacji Nauki Wiary, abp Gerhard Ludwig Müller, wymieniony już przez Franciszka pośród 19 nowych kardynałów wyjaśnił, że liczne i jawne wezwania publiczne Franciszka do decentralizacji władzy Papieża (m.in. w Ewangelii gaudium) nie podważają jednoosobowej władzy w Kościele Rzymskokatolickim powierzonej Piotrowi przez Jezusa Chrystusa. 
 

Informacja o wystąpieniu kardynała Müllera na sympozjum we Walencji, podana przez Radio Watykańskie w języku polskim nie wyjaśnia, czy powołanie przez Franciszka 7-mio osobowego Kolegium Kardynałów do sprawy przygotowania reformy Kościoła i jego finansów, relatywizuje de facto posługę Piotrową obecnego papieża Bergoglio, czy tylko profanuje w Praxis Posługę Piotrową i zrzuca sakralną odpowiedzialność za likwidację jednoosobowego urzędowania Zastępstwa Chrystusa na Ziemi na siedem podstarzałych osób duchownych, apodyktycznie wrobionych drogą mianowania odgórnego w  niekanoniczne mataczenia Bergoglio.
 
Fałszywa Kolegialność, tzn. fałszywa demokratyzacja Papiestwa zastosowana przez Franciszka nie da się bowiem oddzielić od fałszywego wyboru dokonanego przez większość Kardynałów podczas ostatniego sede vacante w Kaplicy Sykstyńskiej, po którym to wyborze (nie bezpośrednim przez Ducha św., lecz pośrednim, zwykłą większością matematyczną uczestniczących w głosowaniu osób)  kumaty Polak i Robotnik z Gdańska powiedział: "Jako wierny syn Kościoła przyjmuję to z oczywistością, ale zastanawiałem się czy, a czas pokaże, czy Duch święty został przegłosowany przez kardynałów, czy nie. Jak mówię – czas pokaże", powiedział w Polsat News Lech Wałęsa, komentując wybór nowego papieża. 
 
Mając za sobą, po wyrzuceniu mnie ze studiów grudniową nocą 1977 r. za antykomunistyczną działalność w PRL-u, odbyty w 1978 r. staż mistrzowski w Czeladzkim P.B.Rol.-u (a była to zaiste mistrzowska, Bóg mi świadkiem, posługa pasterska nad kilkunastu spawaczami, zbrojarzem i betoniarzem tudzież kilkoma uczniami przyzakładowej Szkoły Zawodowej) oraz następnie, w 1979 r. katolickie nauczanie społeczne 27-miu Robotników i Polaków w Czeladzkim ERG-u, najpierw z pozycji Mistrza ds. obróbki skrawaniem a potem Mistrza ds. utrzymania ruchu na hali włoskiej i niemieckiej, wyjaśniam Robotnikom i Bezrobotnym Katolikom w Polsce jako wyższy stopniem robotniczym od Wałęsy technik mechanik (czego nie muszę chyba wyjaśniać mojemu koledze związkowemu Wałęsie, w 1980-81 r.), że czas już zrobił swoje nie tylko w sprawie podniesionej przez Syna Kościelnego i Laureata Nobla, tzn w sprawie omylności Ducha św. w sprawie wyborów dokonywanych przez ciała kościelne.  
 
Czas pokazał także to, czego Wałęsa jeszcze nie wiedział w zeszłym roku, przed przyznaniem przez Wałęsę 100 tys. dolarów Nagrody Wałęsy dla kryminalisty Chodorkowskiego, którego Putin wypuścił przedczasowo z kolonii karnej do Szwajcarii na nie podanych do publicznej wiadomości warunkach zapewniających byłemu rezydentowi KGB w NRD nie tylko olimpijski spokój podczas igrzysk dla ludu w Soczi.
 
Teraz niechaj słucha ten, kto ma uszy ku słuchaniu i trzecie oko wzorem Sivy devy indyjskiego, w Kościelisku i Zakopanem znanego pod polskim nazwiskiem Jorguś Halny-Rudra, bo nie można przecież relatywizować stwierdzenia zgodności z Duchem św. zawartego immanentnie w stwierdzeniu faktu, iż zadanie odblokowania 7-miu (słownie: siedmiu) miliardów dolarów wywiezionych przez Chodorkowskiego z Rosji jeszcze przed jego aresztowaniem i zamelinowanych także przez niego w bankach szwajcarskich, dokonane chyba może być wyłącznie przy pomocy osoby posiadającej nie tylko znajomość haseł dostępu do kasy, która nie może przecież leżeć bezczynnie na koncie, jak łupy hitlerowców zdobyte na żydach w czasie aryzacji, lecz musi pracować na siebie w taki sposób, ażeby całego majątku zagrabionego przez żyda Chodorkowskiego podczas  tzw. prywatyzacji w Rosji nie zeżarła Putinowi inflacja, tzn. nie zagarnęli dla siebie żydowscy banksterzy spoza Rosji.  
 
Chwalmy Pana. Wydanie XXIII Kraków 1962, s. 44 (słownie: czterdzieści i cztery!). Zakończmy .: siostry i .:bracia  dzisiejsze  nauczanie pasterskie Katolików i Polaków nie tylko w miasteczku Czeladź koło Katowic, będące otwartym wtajemniczaniem najwyższego i ostatniego, 33-go stopnia w eksplikację objaśniania bergolenia. Dokonane przez mistrza ziszczonego i magistra ponadto uznanego w obediencji niemieckiej, wezwaniem Jezusowym opublikowanym za zgodą Kurii Metropolitalnej z dnia 2 kwietnia 1957 r., tzn. jeszcze po staremu, konserwatywnie, przedsoborowo, jak na Polaka i Katolika przystało: 1' "...Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem ich jest Królestwo niebieskie. 2' Błogosławieni, którzy się smucą i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni (...) i po siódme "...Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem ich jest Królestwo niebieskie. Chwała Tobie Chryste, za te prawdy pełne pociechy".
 
Z Panem Bogiem
Z Frankfurtu nad Menem mówił Stefan Kosiewski

http://www.spreaker.com/user/sowa2/kazanie-na-gorze-f0287_1

 
Written by sowa (») today at 14:07 in category Church - religion
, read: 4×

http://sowa.quicksnake.net/Church-religion/Kazanie-na-Gorze-F0287-Stefan-Kosiewski-w-pierwszym-dniu-wojny-domowej-w-Europie-Wschodniej-z-podjudzenia-Jaroslawa-Kaczynskiego-20140122-ZECh

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
reakcja
Czas publikacji:
środa, 22 stycznia 2014 16:18

Polecane wpisy

Kanał informacyjny

stat4u

Opcje Bloxa