Wpis

piątek, 18 maja 2018

Z powodu ukrywania przez Bergoglio pedofilii w Chile wszyscy tamtejsi biskupi podali się do dymisji

O decyzji 32 hierarchów zajmujących urzędy poinformowano po trzech dniach spotkań z papieżem.

                      Z cyklu: Jarosław Kaczyński wiecznie żywy!


"Chcemy ogłosić, że my wszyscy biskupi obecni w Rzymie złożyliśmy na piśmie rezygnację z naszych urzędów na ręce Ojca Świętego po to, aby mając pełną wolność podjął decyzję w sprawie każdego z nas" - oświadczyli w Watykanie cytowani przez media przedstawiciele episkopatu Chile. Ich rozmowy z Franciszkiem zakończyły się wczoraj wieczorem.

"Wchodzimy na nową drogę świadomi tego, że te dni szczerego dialogu stanowiły kamień milowy w głębokim procesie zmian pod przywództwem papieża Franciszka" - podkreślili biskupi.

Zapewnili, że "w jedności z nim chcemy przywrócić sprawiedliwość i przyczynić się do naprawienia wyrządzonych krzywd, by dać nowy impuls profetycznej misji Kościoła w Chile, w której centrum musi być zawsze Chrystus".

"Pragniemy, aby oblicze Pana ponownie błyszczało w naszym Kościele, i będziemy się angażować na rzecz tego. Z pokorą i nadzieją prosimy wszystkich, by pomogli nam podążać tą drogą" - brzmi oświadczenie chilijskich biskupów.

Watykan nie odniósł się do tej bezprecedensowej deklaracji.

Franciszek wezwał do Watykanu wszystkich biskupów z Chile, by omówić z nimi sytuację, do jakiej doszło w Kościele w tym kraju w związku z ujawnionym skandalem nadużyć i przypadków ich tuszowania. Ich skalę i okoliczności opisał w sporządzonym dla papieża raporcie jego specjalny wysłannik arcybiskup Charles Scicluna.

Dotychczasowy biskup diecezji Osorno w Chile Juan Barros jest oskarżany o to, że przed laty tuszował czyny ukaranego przez Kościół i żyjącego w odosobnieniu księdza Fernando Karadimy, przedstawianego przez jego ofiary i media jako "seryjny pedofil". Wierni tamtejszej diecezji domagali się dymisji bpa Barrosa.

Franciszek zaprosił biskupów do Watykanu, gdy uznał, że miał niedostateczne informacje na temat Barrosa. Papież, który w 2015 roku mianował Barrosa biskupem diecezji Osorno, publicznie bronił hierarchy, m.in. podczas swej podróży do Chile. Jednak po powrocie nakazał Sciclunie przygotowanie raportu na temat nadużyć w tym kraju.

Przed poufnymi rozmowami z biskupami przez trzy dni papież rozmawiał w Watykanie z trzema mężczyznami, ofiarami Karadimy, gdy byli nastolatkami.

Po zakończeniu spotkań z biskupami papież przekazał im w czwartek list, w którym podziękował za "pełną gotowość, jaką okazał każdy z nich, by przystąpić do współpracy na rzecz zmian i rozwiązań", które - jak podkreślił - "musimy wprowadzić w krótkiej, średniej i dalekiej perspektywie, by przywrócić sprawiedliwość i jedność kościelną".

Franciszek wyraził wdzięczność przedstawicielom episkopatu za to, że razem z nimi mógł szczerze omówić "poważne wydarzenia, które zniszczyły jedność kościelną i osłabiły pracę Kościoła w Chile w ostatnich latach".

"W świetle tych bolesnych wydarzeń dotyczących wykorzystywania nieletnich, władzy i sumienia zgłębiliśmy powagę sytuacji i tragiczne konsekwencje, jakie miały one szczególnie dla ofiar" - napisał.

Przypomniał, nawiązując do swych niedawnych spotkań z ofiarami pedofilii z Chile, że poprosił je o "wybaczenie w sercu", i zaznaczył, że do przeprosin tych dołączył w tych dniach episkopat, wyrażając "stanowczy zamiar naprawienia wyrządzonych krzywd".

Rezygnacja wszystkich biskupów z Chile z powodu skandalu pedofilii
Wszyscy chilijscy biskupi złożyli rezygnację na ręce papieża Franciszka i oddali się do jego dyspozycji w związku ze skandalem pedofilii w…wiadomosci.onet.pl
https://www.facebook.com/me.sowa/posts/406984783102191

Kanalie, skurwiony w Magdalence Episkopat Antypolski

                                  Z cyklu: Jarosław Kaczyński wiecznie żywy!
Wszyscy chilijscy biskupi złożyli rezygnację na ręce papieża Franciszka i oddali się do jego dyspozycji w związku ze skandalem pedofilii w tamtejszym Kościele.
Franciszek był omylny i popełnił poważne błędy w ocenie pedofila bpa Osorno z Chile; upokorzy się przed ofiarami

bp Silva zapewnił, że episkopat Chile zawsze mówił Beregoglio w porę o zboczeniach bpa Juana Barrosa i ks. Fernando Karadimy http://franciscus.blox.pl/2018/04/bp-Silva-zapewnil-ze-episkopat-Chile-zawsze-mowil.html

Diabeł ściemnia papieskie nauczanie Franciszka. Konferencja w Rzymie 7.04.2018 http://franciscus.blox.pl/2018/04/Diabel-sciemnia-papieskie-nauczanie-Franciszka.html

Kard. Burke: Korygowanie papieża do posłuszeństwa Chrystusowi La nuova Bussola Quotidiana Ecclesia 05-04-2018 http://franciscus.blox.pl/2018/04/Kard-Burke-Korygowanie-papieza-do-posluszenstwa.html

Biskup złodziejem, czy złodzieje sutannowi po Magdalence wiecznie bezkarni? a KOGUT RYTUALNIE ZARZYNANY PDO548 TW "Dabrowski"
https://vk.com/wall467751157_115
Screenshot-2018-5-19 Stefan Kosiewski - Google+
http://sowa.typepad.com/blog/2018/05/

Czy Prezydent Andrzej Duda nie uniknie spotkania z prezydentem Donaldem Trumpem na przyszły rok w Jeruzalem na otwarciu 76. Tour de Pologne?

audio: https://gloria.tv/audio/HULgLyqwYzn21tr7yNtYo97tE

Stefan Kosiewski
 
POLEN
19 maj, 11:39
 
Czy Prezydent Andrzej Duda nie uniknie spotkania z prezydentem Donaldem Trumpem na przyszły rok w Jeruzalem na otwarciu 76. Tour de Pologne przez premiera Binjamina Netanjahu, po tegorocznym otwarciu Giro d'Italia? http://www.giroditalia.it/eng/route/?refresh_ce-cp

Ambasador USA w RFN powiedział, że Stany Zjednoczone życzą sobie, żeby Niemcy działały, jak mocarstwo światowe https://www.focus.de/politik/ausland/interview-mit-richard-grenell-neuer-us-botschafter-wir-wollen-dass-deutschland-wie-eine-weltmacht-handelt_id_8945310.html

Czy minister Szczerski zrozumiał wreszcie po wizycie w ONZ, czego życzą sobie od Prezydenta Rzeczypospolitej Przyjaciół Andrzeja Dudy sprawiedliwi ponad narodami świata Ojcowie Ustawy 447?  https://www.facebook.com/me.sowa/posts/407324976401505

- Umajenie na kolanach wyścigu do drugiej kadencji prezydenckiej!
https://sport.onet.pl/kolarstwo/tour-de-pologne/znamy-trase-75-tour-de-pologne/n7v56q5
Screenshot-2018-5-19 The Route - Giro d'Italia 2018 Official SIte
https://plus.google.com/116748846165184263175/posts/XvftdYGJu53
 
PDF:  
DO PRACY PDO325 Magdalenka Episkopat Kaczynski Walesa FO von Stefan Kosiewski SSetKh ZECh ZR Tour de JERUZA...
by Stefan Kosiewski on Scribd

DO PRACY PDO325 Magdalenka Episkopat Kaczynski Walesa FO v...

WYMIANA PARADYGMATU  audio: https://gloria.tv/audio/HULgLyqwYzn21tr7yNtYo97tE SAPERE AUDE DO PRACY PDO325 ZR von Stefan Kosiewski FO dla czego PiS interesuje sie tylko tym co zajmuje Jaroslawa Kaczynskiego ZECh SAPERE AUDE 20160501 Maga...Pages: 120 Reads: 4 Published 30 minutes ago
 
 http://sowa.blog.quicksnake.pl/Stefan-Kosiewski/DO-PRACY-PDO325-ZR-von-Stefan-Kosiewski-FO-dlaczego-PiS-interesuje-sie-tylko-tym-co-zajmuje-Jaroslawa-Kaczynskiego-ZECh

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
reakcja
Czas publikacji:
piątek, 18 maja 2018 14:55

Polecane wpisy

Kanał informacyjny

stat4u

Opcje Bloxa