Wpisy

 • sobota, 16 marca 2013
  • Jan Kobylański i Radio Maryja prowadzą Polaków na manowce

   wielkiego zaszczytu otrzymania Błogosławieństwa od Waszej Świątobliwości podczas inauguracji pomnika
    
   Escrito por sowa (») ayer en 18:31 en categoría Jan Kobylanski, leído: 28×
   usopal/pomnikwroc.jpg

   Szanowny Pan Krzysztof Cierpisz Tre Hograsv 22a 224 75 Lund Szwecja Drogi Panie Krzysztofie! Bardzo dziękujemy za przesłanie nam informacji o zdewastowaniu Pomnika Ofiar Stalinizmu, (wiadomość elektroniczna z dnia 14 sierpnia). W związku z tym smutnym zdarzeniem Fundacja Juan Kobylanski pragnie przesłać 1.000 $ ( tysiąc dolarów amerykańskich) jako pomoc w odbudowie tegoż Pomnika. Chcemy brać czynny udział w renowacji tak ważnych dla Narodu pomników jak na przykład ten poświęcony pamięci ofiar stalinizmu. Korzystając również z okazji przesyłam najlepsze życzenia i pozdrowienia. Z pozdrowieniami. Jan Kobylański

   • Puenta del Este/ Uruguay, 18.11.2004. Versammlung einer Organisation Exil-Polen: "Es regiert in Polen jetzt eine frankistisch-trotzkistische Mafia "./ W materiałach z X Walnego Zebrania USOPAŁ znajduje się interesująca wypowiedź, w której mowa m.in. o tym, że Polską rządzi obecnie "frankistowsko-trockistowska mafia". Donat LUSK

   Jego Świątobliwość

   Ojciec Święty Franciszek I

   Watykan

    

    

   W imieniu Polaków katolików z Ameryki Łacińskiej, pragnę wyrazić Waszej Świątobliwości nasze uczucia głębokiej czci i szczerej radości  z wyboru Waszej Świątobliwości na Papieża, następcę Świętego Piotra w Rzymie, Wikariusza Chrystusa i Pasterza Powszechnego Kościoła Katolickiego.

            Jednocześnie zapewniam Waszą Świątobliwość o naszym synowskim przywiązaniu do Jego osoby i Jego Magisterium św. Piotra. Ojcze Święty, według tradycji Polski, kraju, z którego pochodzimy, Wasza Świątobliwość może liczyć na nas, jako wiernych synów Kościoła Katolickiego i jako świadectwo szczerej i pełnej przynależności  do Stolicy Apostolskiej. Jest to dla nas zobowiązanie, zaszczyt i obowiązek, które będziemy się starali przekazać także przyszłym pokoleniom.

   Wszyscy jesteśmy katolikami, większość to potomkowie Polaków  i dostąpiliśmy wielkiego zaszczytu otrzymania Błogosławieństwa od Waszej Świątobliwości podczas inauguracji pomnika Błogosławionego Jana Pawła II w 1999 roku, który znajduje się naprzeciwko Biblioteki Narodowej w Buenos Aires.

   Dlatego pokornie błagamy Waszą Świątobliwość o Apostolskie Błogosławieństwo dla nas wszystkich, którzy pielgrzymujemy w tych odległych krajach Ameryki Łacińskiej, zapewniając jednocześnie o naszej stałej modlitwie za Ojca Świętego i za owocną posługę i misję jako Pasterza Kościoła Katolickiego.

            Życzymy Waszej Świątobliwości Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

    

   14 marca 2013

    

   Jan Kobylański

   Prezes Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej - USOPAŁ
   i Fundacji J. Kobylański w Argentynie i ich Zarządów Głównych
   usopal@netgate.com.uy

   Carlos Pellegrini 743, P.2 Ap.11, 1009 Buenos Aires

   21 de setiembre 3132, 11300 Montevideo-Uruguay


   Minister Zdzisław Podkański, PSL, przemawia -  Jan Kobylański, w środku - Minister Antoni Macierewicz, PiS (2. od prawej)

   • von links/ od lewej: Jan Pyszko,  Jan Kobylański, Jan Olszewski, Andrzej Stelmachowski
                          Magdalenka, Kiszczak, Stelmachowski

   Polską rządzi frankistowsko-trockistowska mafia USOPAL_18_11_2004.pdf by SOWA magazyn europejski

   A odważne mówienie prawdy jest naszym obowiązkiem.

   Panie Niedźwiecki, zostawmy Kobylańskiego z Jerzym Robertem Nowakim i ojcem Rydzykiem na boku, bo całe to żydośrodowisko parło Polaków przed ostatnimi wyborami prezydenckimi do głosowania na Lecha Kaczyńskiego, a nie np. na Kolegę Kobylańskiego, śp. dra Jana Pyszko.

   Polaków można jednoczyć tylko w Prawdzie, a prawda jest taka, że Pan Jan Kobylański i Radio Maryja prowadzą Polaków na manowce.

   Układ zawarty w Magdalence przewidywał rozdzielenie różnych funkcji pomiędzy wybrańców Kiszczaka.

   Jan Kobylański z mocy tej samej szatańskiej siły otrzymał już raz wątpliwą godność Konsula Honorowego RP.

   Radio Maryja i Jerzy Robert Nowak dążą do ponownego wepchnięcia Kobylańskiego do diabelskiego szamba.

   Tymczasem Jan Kobylański ma blisko 80 lat, ludzie w tym wieku odchodzą na całym świecie w stan spoczynku. Radio Maryja i Jerzy Robert Nowak wyrządzają Kobylańskiemu zwykłą podłość mieszając go jeszcze raz przed śmiercią do tej szatańskiej gry.

   Pieniądze zużyte na wydrukowanie grubej księgi panegirycznej o Janie Kobylańskim można było przecież z takim samym społecznym, negatywnym skutkiem wydać na kolejny odwiert profesora Ryszarda H. Kozłowskiego w Toruniu, a jednak postawiono na tradycyjne lanie wody przez Jerzego Roberta Nowaka, żyda z pochodzenia, który w przeszłości oficjalnie zajmował się jakąś pracą w służbach dyplomatycznych PRL-u.

   Należy oczekiwać, że pośród osób zaproszonych w najbliższym czasie na doroczne spotkanie w Południowej Ameryce nie braknie Zbigniewa Nowaka (były poseł, http://raportnowaka.pl/) oraz obu braci Niedźwieckich (jako przeciwwagi dla innych braci i innych maci). Macierz Polska http://usopal.blox.pl

   http://pl.gloria.tv/?media=38484

   piątek, 13 listopada 2009

   http://www.mister-wong.de/doc/usopal-18-11-2004_259939729/

   http://sowa.quicksnake.es/Jan-Kobylanski/wielkiego-zaszczytu-otrzymania-Bogosawiestwa-od-Waszej-witobliwoci-podczas-inauguracji-pomnika

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   reakcja
   Czas publikacji:
   sobota, 16 marca 2013 05:14
 • piątek, 15 marca 2013
  • Biedaczyna. Stefan Kosiewski: Zarys estetyki Chazarów FO146

   Zaprawdę powiadam wam, że nie może wolność i tęsknota lesbijki, czy homoseksualisty do okazywania uczucia miłości własnej i wola spełnienia pragnień erotycznych w stosunku do drugiej lesbijki czy też homofoba przejawiać się w ostentacyjnych pocałunkach z językiem i wymianą śliny w miejscach publicznych tudzież w prowokacyjnych obmacywaniach, których demonstracja na placach oraz ulicach europejskich miast prowadzi w XXI w. do naruszenia wolności religijnej, gdyż Jezus Chrystus nauczał przed wiekami, żeby nie grzeszyć maluczkich, by normalne i moralne było trwanie ogółu ludzi w przekonaniu, że Pan Bóg stworzył Adama i Ewę po to, aby kochali się i mieli synów jakoż i przewidziane Planem Bożym kłopoty z nimi a także Abrahama, któremu obiecał tak duże potomstwo, co gwiazd jest na niebie i niezliczonych kłopotów związanych z posiadaniem potomstwem, żyjącego w diasporze pomiędzy wszystkimi narodami na całej kuli ziemskiej, nie zaś tylko w jednej Argentynie; habemus Papam.  

   Lech Wałęsa jest "wiernym synem Kościoła", jak sam twierdzi i nie stosował w życiu środków antykoncepcyjnych, czego dał dowody i co Pan Bóg mu w dzieciach wynagrodził, z którymi jak każdy ojciec na świecie po ojcowsku trudzi się i nie zamyka powiek, albowiem a to syn autem na człowieka wjedzie, a to inny człowiek zajedzie drogę drugiemu synowi, to znowu córka odkryje krocze niechcący, czy chcąc świadomie pokazać ociemnione łono w jasnym świetle aparatu fotograficznego na pokazie mody i pozostaje ojcu jedynie zasłonić twarz chustą, jak Mojżeszowi, bo cóż ma nieszczęsny zrobić? Może tylko modlić się, utrzymywać nieustannie kontakt z Bogiem i dziękować Najwyższemu za okazaną łaskę, którą cieszył się człowiek w nieszczęściu swoim nazywanym życiem, za każdym razem na porodówce, z którym to życiem szczęśliwy będzie wreszcie w Sądnym Dniu, lub na drugim świecie; zależy, w co kto wierzy.  

   Lud żydowski wierzy w nadejście Mesjasza, lecz oświecony uwierzył w to, że demokracja może rozwiązać wszystkie problemy ludzkiej egzystencji -  mówi Rachel Sabath Beit-Halachmi, która jest Rabinem, naucza religii żydowskiej w Jerozolimie, prowadzi teologiczne seminarium i ma stałą kolumnę w gazecie The Jeruzalem Post. Tymczasem, jak naucza: "...XX w. nauczył nas straszliwej prawdy, że demokracja - i nowoczesność, o to chodzi - są fałszywym mesjaszem".   Zobacz obraz w pełnych rozmiarach

   Rabbi Rachel Sabath Beit-Halachmi: Three Models of Torah, on Celebrating ...

    QR code for this recording:

         Lech Wałęsa dokonał rozdziału Ducha św. od demokratycznego głosowania Kolegium Kardynalskiego słowami: "...zastanawiałem się czy, a czas pokaże, czy Duch święty został przegłosowany przez kardynałów, czy nie. Jak mówię – czas pokaże". Wałęsa kilka razy spotykał się z papieżem, raz nawet w Tatrach, chyba w Dolinie Kościelskiej, której urok także m.in. poznałem, więc ma prawo do zajęcia postawy wyczekiwania w ocenie trafności wyboru demokratycznego, dokonanego w Rzymie w dniu maryjnym, 13 marca 2013 r. Katolikowi Fatima kojarzy się wszak z przestrogą i groźną przepowiednią, która w tajemnicy trzeciej mówi podobno coś o postaci w białej szacie. Kardynał Badoglio przedstawił się światu ubrany cały na biało i przemówił cichym głosem nie jako Papież Franciszek I, lecz skromnie jako nowy biskup Rzymu a zarazem wezwał wszystkich zebranych na Placu św. Piotra do szczerej modlitwy za ks. Ratzingera, byłego Biskupa Rzymu.  

   Dotychczas nie było jeszcze Papieża o imieniu Franciszek i nie było Biskupa Rzymu o imieniu Jezus. Wchodzenie w cudze buty, ubieranie się w garnitur świętego, który ukradł majątek swojego ojca, żeby odbudować za te pieniądze kapliczkę Porcjunkuli  pod Asyżem, by móc w niej z podobnymi Biedaczynami dzielić  się miłoścą i nadzieją na życie w przyszłym świecie, lepszym od obecnego, czy też zakładanie na siebie zakrwawionej koszuli ubiczowanego Syna Człowieczego, który zginął na krzyżu świadomie, dla naszego zbawienia, dla odpuszczenia grzechów - było dotyczczas poczytywane powszechnie za rzecz nieskromną.  

   Jezuita z Argentyny przełamał to tabu. Kolejny papież, np. z Meksyku może już  śmiało przyjąć imię Hesus, Jesus, lub Yeshua, co może przez jednych ludzi być przyjęte za wyraz ekumeniczności, miłości do starszych braci w wierze jp2, przez innych zaś za przejaw skromności, jak skromne było długie, znaczące  spojrzenie nowego papieża z wysokości loży na Plac św. Piotra. O czym myślał w tej chwili, dlaczego tak nadzwyczajnie długo zwlekał z pozdrowieniem zebranych w dole wiernych? Czy zasłuchany w muzykę chorałów orkiestry papieskiej dobiegającą z podwórla nie chciał  wzorem Jana Pawła II i Benedykta XVI unosić zaraz po ukazaniu się na balkonie bazyliki św. Piotra szeroko w górę obu rąk w radosnym, tradycyjnym pozdrowieniu papieskim? Nowy papież skromnie uniósł prawą rękę, pomachał dłonią jak chłopiec z okna autobusu na zakręcie w Buenos Aires: hi.  

   Czy kardynał, który był przecież konkurentem ks. prof. Ratzingera w poprzednich wyborach na urząd papieża, może być teraz godnym następcą swojego przeciwnika? Pomyślał być może Lech Wałęsa, którego znam osobiście i błędu pewnie by nie zrobił, bo rozmawiałem z nim w hali gdańskiej Olivii zaraz po demokratycznym wyborze na przewodniczącego Komisji Krajowej Solidarności i pamiętam zapiekłość, z którą Andrzej Gwiazda, kontrkandydat na stanowisko przewodniczącego zadawał publicznie pytanie Walęsie, ażeby go zbić z tropu "- Jak uważasz, Lechu dogadywanie się Polaka z Polakiem, jeżeli jeden z nich jest zdrajcą?". Odnotowałem to pytanie w reportażu opublikowanym na krótko przed stanem wojennym w tygodniku "Solidarność Jastrzębie", wydawanym w Katowicach przez Zarząd Sląsko-Dąbrowskiej Solidarności. Wałęsa przerzucił wtedy temat pytania na Jagielskiego, ażeby nie mówić np. o żydowskim pochodzeniu nazwiska Gwiazda, ani o jego żonie o żydowskim nazwisku Duda.  

   Czy Kolegium Kardynalskie dokonanym wyborem Jezuity, który nie stanął, jak mówią media, w przeszłości w obronie drugiego Jezuity, zawierzyło po prostu w stanowczość obranego człowieka godną zaiste stanowczości i przyrzeczeń św. Piotra? Gdyż oświecone Duchen św. Kolegiun Kardynalskie uwierzyło w jedyną prawdę demokratycznego, swojego wyboru i w nowoczesność związaną z ustąpieniem ostatniego Papieża?  

   W bazylice na Lateranie widziałem przed wielu laty portrety wszystkich papieży, wysoko na plafonach pod sufitem, zaś mądra wdowa po zasłużonym działaczu polskim we Włoszech, prezesie tamtejszego oddziału Stowarzyszenia Polskich Kombatantów, Witoldzie Zahorskim, autorze książki "Polak we Włoszech",  znakomitego przewodnika  dla polskiego turysty czy pielgrzyma, objaśniała mi, że są pod dachem tej starożytnej katedry jeszcze tylko trzy miejsca, dla trzech kolejnych papieży i jest przepowiednia, że potem coś strasznego nastąpi, lecz co to miało by być? Słuchałem strwożony z najwyższą uwagą tego, co mówiła Pani Elżbieta, która innego dnia straciła swój cenny czas na rozmowy ze mną o polityce, a jeszcze innego dnia na spacery po katakumbach Rzymu, które to podziemia były przecież tak samo bardzo dobrze zorganizowaną cywilizacyjnie rzeczywistością, jak Zjazd Solidarności w Gdańsku, że można było w starożytności dostać się do tej maszynerii podziemnej na tajemne zebrania, modlitwy itd. jedynie za urzędową przepustką.  

   Demokracja jest fałszywym Mesjaszem - powiada Rachela nie z Wesela, lecz z Jeruzalem i ma na sto procent rację, Poeta Polski natomiast mówi nawiązując do ostatnich wystąpień Lecha Wałęsy: czyż nie byłoby skromniej i prawdziwie po franciszkańsku w Polsce, gdyby Prezydentem RP obrany  został przed laty przez Wysokie Kolegium w Magdalence Andrzej Gwiazda, zamiast Lecha Wałęsy i mielibyśmy obecnie w Polsce jedność prezydenta z premierem, przynajmniej w kaleczeniu wymowy języka polskiego?  

   Z Panem Bogiem

   Z Frankfurtu nad Menem mówił Stefan Kosiewski    

   https://shoudio.com/user/sowa/status/6332

   http://sowa.quicksnake.es/Stefan-Kosiewski/Biedaczyna-20130314-Stefan-Kosiewski-Zarys-estetyki-Chazarow-FO146

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   reakcja
   Czas publikacji:
   piątek, 15 marca 2013 06:01
  • o udziale kard. Jorge Mario Bergoglio SI (papież Franciszek) w ciemnych sprawach reżimu wojskowego w Argentynie

   http://www.wdr.de/tv/monitor/sendungen/2013/0314/papst.php5

   • Der neue Papst und die dunklen Jahren der Diktatur - Monitor

    Pierwszy program telewizji ARD w audycji Monitor mówi o udziale kard. Jorge Mario Bergoglio SI (papież Franciszek) w ciemnych sprawach reżimu wojskowego w Argentynie. Freitag, 15.03.2013 08:45 Uhr - WDR-Fernsehen 20:15 Uhr - tagesschau24 Video »
    biskup drażliwe film jezuita franciszek gangsterzy [»]
    empfehlen gesichert am 15.03.2013
    
   http://www.mister-wong.de/user/mysowa/

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   reakcja
   Czas publikacji:
   piątek, 15 marca 2013 05:35
 • czwartek, 14 marca 2013
  • czy Duch święty został przegłosowany przez kardynałów, czy nie - Lech Wałęsa, komentując wybór nowego papieża

   "Jako wierny syn Kościoła przyjmuję to z oczywistością, ale zastanawiałem się czy, a czas pokaże, czy Duch święty został przegłosowany przez kardynałów, czy nie. Jak mówię – czas pokaże", powiedział w Polsat News Lech Wałęsa, komentując wybór nowego papieża. wiadomosci.onet.p...

   Musik 3 Pins http://pinterest.com/pin/452752568759228882/

   Geschrieben von sowa (») heute um 14:10 in der Kategorie Kirche
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
   http://sowa.quicksnake.at/Kirche/Lech-Walesa-Zastanawialem-sie-czy-Duch-Swiety-zostal-przeglosowany

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   reakcja
   Czas publikacji:
   czwartek, 14 marca 2013 14:05
  • Nowy Papież, Jorge Maria kard. Bergoglio ma związki z żydami


   New pope, Jorge Mario Bergoglio of Argentina, has Jewish connections | JTA - Jewish & Israel News »
   Jorge Mario Bergoglio, the Argentinian cardinal who was elected pope late Wednesday and will take the name Francis I, is said to have a good relationship with Argentinian Jews.


   Stefan Kosiewski
   06:54  - 
   +1 w www.jta.org
    
   Mówi się, że Papież Franciszk utrzymuje bardzo dobre stosunki z żydami żyjącymi w Argentynie. Jako arcybiskup Buenos Aires odwiedził miejscową synagogę we wrześniu 2007 r. Po zbombardowaniu ośrodka żydowskiego Amia Wspólnoty w 1994 r., "wykazał solidarność ze społecznością żydowską". W czerwcu 2010 roku odwiedził odbudowany budynek Amia, by porozmawiać z żydowskimi przywódcami.

   Rabin Davisd Rosen, dyrektor Amerykańskiego Kongresu Zydowskiego określił Papieża Franciszka słowami: "ciepły, słodki i skromny człowiek", który prowadzi swoją kuchnię i osobiście odbiera telefony.
    
   Israel Singer, były szef Światowego Kongresu Żydów, powiedział, że w 2000 r. spędził pewien okres czasu współpracując z Bergoglio przy rozdziale pomocy dla biednych w Buenos Aires przy w ramach wspólnego, żydowsko-katolickiego programu o nazwie Tzedaka.

   "Udaliśmy się do Barriosa, gdzie Żydzi i katolicy razem cierpieli, powiedział Singer dla JTA. "Kiedy wszyscy siedzieli w fotelach z uchwytami, on siwdział na stołku bez oparć dła ramion. Zawsze chciał być bardziej skromny, niż inni. Z trudnością będzie nosić "te wszystkie mundury".
    
   W listopadzie ub. r. kard. Badoglio przyjmował w katedrze archidiecezjalnej rabina Alejandro Avruj. Spotykał się z Latynoamerykańskim Kongresem Żydów i z młodzieży żydowską, która uczestniczyła w  nowym programie pokoleń. "Latin American Jewish Congress miał ścisły związek z Jorge Bergoglio przez kilka lat" - powiedział agencji JTA Claudio Epelman, dyrektor Latynoamerykańskiego Kongresu Żydów. "Znamy jego wartości i mocne strony. Nie mamy wątpliwości, że wykona wielką pracę do Kościoła katolickiego. "

   Podczas swojej wizyty w synagodze Buenos Aires, wg. katolickiej agencji informacyjnej Zenit Bergoglio powiedział publicznie, że był tam, aby zbadać swoje serce "jako pielgrzym, razem z wami, moi starsi bracia".

   "Dzisiaj tu, w tej synagodze, jesteśmy świadomi faktu, iż jesteśmy ludem wędrującym i zwracamy się do Boga," Zenit zacytowała słowa ówczesnego arcybiskupa:  "Musimy patrzeć na Niego i niech patrzą na nas, aby zbadać nasze serca w Jego obecności i zapytać samych siebie, czy idziemy nienagannie".

   Renzo Gattegna, prezes Związku Włoskich Wspólnot Żydowskich składając w imieniu włoskiego żydowstwa gratulacje z okazji wyboru Franciszka powiedział, że jego pontyfikat może przynieść "pokój i braterstwo całej ludzkości".


   | Vatican-Jewish Relations | Benedikt XVI Joseph Kardinal Ratzinger
   http://sowa.quicksnake.net/Church-religion/Nowy-Papie-Jorge-Maria-kard-Badoglio-ma-zwizki-z-ydami

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   reakcja
   Czas publikacji:
   czwartek, 14 marca 2013 07:26

Kanał informacyjny

stat4u

Opcje Bloxa